חמאת צ'יה (ופרי עץ הבאובב), ריפוי העור, וטיפוח אנטי דלקתי לעור


חמאת שיאה הינה שחקנית מבוקשת מאוד בעולם הקוסמטיקה הטבעית. זאת לאור היתרונות והתכונות אותן היא מציעה שימור טיפוח הגוף והשיער.

רכיביה  הטבעיים של חמאת השיאה מבצעים עבודה זהה  למוצרי הטיפוח הרגילים שאת נוהגת להשתמש בהן ביום יום וכך בעצם הופכת חמאת השיאה לתחליף ראוי ורצוי יותר בעבור טיפוח עורך, זאת מאחר והיא מכילה בתוכה ויטמינים ומינרלים טבעיים.אז בואי ונשים על השולחן את יתרונותיה של חמאת השיאה, ומדוע בעצם אנחנו חושבים שהיא מאוד בריאה ונכונה עבורך:

1. יכולת ריפוי עור הפנים והגוף: אחד ממרכיביה של חמאת השיאה הם שומנים בריאים, אשר מסייעים בהתחדשות וריפוי העור אשר סובל מפגיעת כוויות שיזוף, פריחה ופצעים. מריחת חמאת השיאה על האזורים הפגועים בעור מסייעת לזירוז ההתחדשות והריפוי שלו.

בנוסף חמאת השיאה מסייעת בזירוז הליך ריפוי של פגיעות קשות יותר כדוגמת: צלקות, עקיצות, סימני מתיחה ותאמינו או לא יכולה לסייע נגד דלקת פרקים.

2. מצרך טיפוח אנטי דלקתי: חמאת השיאה מכילה מס' חומצות שומן בעלות תכונות אנטי דלקתיות, אשר ביכולתן לסייע לגוף בהחלמתו מדלקות, כמו דלקת פרקים לדוגמא.
חמאת השיאה למעשה מקלה על כאבי פרקים ודלקות שונות בעור ועוזרת להאיץ את מהירות ההחלמה.

3. מכילה בתוכה איכויות נוגדות חמצון: הסוד של חמאת השיאה הוא שאם תקפידי למרוח ממנה על עורך באופן יומי, בעצם תגני על עורך מפני נזקי עור הנגרמים כתוצאה מחשיפה לשמש ונגד רדיקלים חופשיים. חמאת השיאה מכילה בתוכה מס' רב של  נוגדי חמצון, מה שלמעשה מעמיד את חמאת השיאה בשורה אחת לצד תכשירי האנטי אייג'ינג המובילים ביותר כיום בתחום.
4. אנטי אייג'ינג מוצר קוסמטיקה טבעי: בהמשך לסעיף הקודם:
חמאת השיאה משווקת כמוצר אנטי אייג’ינג טבעי. מאחר והיא לא מכילה בתוכה כימיקלים הנפוצים בד"כ בסוגי קרם לחות אחרים, היא מעשירה את העור בלחות ומשפרת את גמישות העור הכללית ובכך מסייעת למנוע היווצרות קמטים בעור וכך למעשה שומרת על עורך כרענן ופרשי ללא חומרי כימיקלים אשר עלולים להזיק ולגרום לתוצאה ההפוכה. 

5. קרם הגנה מחומרים טבעיים: עובדה מסקרנת נוספת אודות חמאת השיאה היא שהיא משמשת כתחליף טבעי לקרם הגנה נגד קרני השמש הלוהטות. חמאת השיאה מספקת בעת השימוש מסנן קרינה טבעי וכך מספקת הגנה על עורך נגד קרינת אולטרה סגולה המונפקת מקרני השמש. חשוב לזכור כי חמאת השיאה אמנם לא מהווה תחליף למריחת קרם ההגנה בתקופת הקיץ אך במהלך שימושה היא מייצרת שכבת הגנה טבעית על העור.

6. שיפור ברק והלחות שיערך:  בין כל תכונותיה הטובות, חמאת השיאה משמשת גם מרכך טבעי לשיערך, זאת מאחר והיא מכילה בתוכה את שני סוגי הויטמינים אשר אחראיים לחוזק השיער, ויטמין A וויטמין B. הקפדת מריחתה של חמאת השיאה החל מאזור קרקפת הראש לאורך השיער עד לקצה השערה, יעניק ברק ולחות לשיער ויבטל את השמנוניות המרגיזה ממנה מרבה לסבול שיער ארוך. 

חמאת השיאה משמשת כמגן טבעי לשיערך נגד נזקי שמש הקיץ הפוגעים בשיער כמוכן תגן על שיערך נגד נזקי השיער הנגרמים בעונת החורף הקרירה.

7. סילוק  יובש מאזור הקרקפת: יובש באזור הקרקפת ו/או קשקשים הן תופעות מרגיזות מהן כולנו כמעט סובלים. החומרים הטבעיים מהם מורכבת חמאת השיאה, מסייעת לבעלי עור רגיש לקבל לחות לעור באזור הקרקפת באמצעות ספיגה מהירה ויעילה וכך בעצם מעניקה לחות משומן טבעי המונעת יובש וקשקשים.

8. שפתיים יבשות? לא עוד: נשים מרבות לסבול משפתיים סדוקות ויבשות, תופעה מוכרת ומרגיזה אשר מתגברת  בעיקר בעונת החורף. חמאת השיאה מעניקה לשפתיים הגנה נגד היובש באמצעות לחות כאשר היא נספגת בקלות, בעת מריחת שכבה דקה על אזור השפתיים.
כך בעצם היא משמשת תחליף טבעי לשפתון ותגן על שפתייך בעת המזג אויר החורפי ושלל נזקיו.

לסיכום: אם את אכן מתעניינת בתכשיר לטיפוח הגוף טבעי ללא כימיקלים, חמאת  השיאה בהחלט תספק את העבודה עבור עורך ותספק עבורו תכונות הגנה רבות בתכשיר טבעי אחד.