הכיני כף רגליך לעונת הקיץ - שלב אחרי שלב


טיפוח כף הרגל לקראת עונת הקיץ

נשים, אחד מהרגלים המוכרים ביותר של האישה הוא הקפדה והתמדה על טיפוח עור הגוף. החל מעור הפנים וחלקי גוף נוספים. אך יש חלק גוף אחד שברוב המקרים "חש" מוזנח אלו הן כפות הרגליים אותן לא מעט נשים מרבות לשכוח ולזנוח במיוחד במהלך עונת החורף בה הן מרבות ללכת עם נעליים סגורות.

כפות הרגליים פחות מוצגות כלפי חוץ בעונת החורף מה שגורם לנשים לזנוח אותן ולא לטפל בהן כראוי, התנהגות שכיחה זו בסופו של דבר תגרום להן להתחרט על כך כאשר תגיע עונת הקיץ ונזקי הזנחת החורף יתגלו לעיניהן פתאום כאשר ינעלו את סנדלי הקיץ החדשות שזה עתה נרכשו. זכרי תמיד להקפיד לטפח את עור כפות הרגליים לאורך כל ארבעת עונות השנה וכך תמנעי מהן לסבול מעור יבש וסדוק ומפטרת ציפורניים מעיקה.

אלו הן הדרכים המומלצות ביותר לשמירת טיפוח כף הרגל לפי שלבים:


שלב ראשון - תפנקי את כפות רגלייך בפדיקור מקצועי 

ישנן נשים שבדומה לביקור במספרה אינן מוותרות על טיפול הפדיקור השבועי שלהן, אותו הן מחשיבות לשעה של פינוק, שקט ורוגע משגרת החיים הסואנת אך יש גם מי שמעדיפות להשקיע את הזמן ואת העלות בבחירות אחרות. המלצתנו היא לא לוותר על פדיקור מקצועי. לפחות פעם בשבועיים הקפידי ללכת אל קוסמטיקאית מקצועית שתעניק את הטיפול הראוי לכפות רגליך וכך תמנע מהן תופעות לא נעימות אשר פוגעות באסתטיקה של כף הרגל. אם בכל זאת את לא מוצאת את הזמן להגיע אל הקליניקה תוכלי לרכוש לעצמך את הציוד המתאים עבור פדיקור ביתי ולעשות זאת בזמנך הפנוי. תפני לעצמך זמן ושעה פנויה ביומן והקדישי עבורה טיפול פדיקור עצמי מעשה ידיך.  


שלב שני - תרככי את עורך

אם החלטת ללכת על ההמלצה שלנו לטיפול פדיקור ביתי לכפות רגליך, בשלב הראשון של הטיפול עליך לרכך את העור. פנקי את עצמך באמבט חמימה ומפנקת או באמבט מים חמים לרגליים. על מנת להכין את עורך לטיפול עליך להשרות את רגליך באמבט מעושר במלחים ומינרלים למשך 20 דקות. תכשירים אלו מחטאים את העור מסייעים בהליך הריכוך שלו. ניתן להשתמש בפצצות אמבטיה-מלחי אמבט או מלחי אמבטיה מבקבוק.


שלב שלישי - תפנקי את כפות רגליך בפילינג מפנק

עכשיו כאשר עור רגלייך מרוכך בזכות האמבט המפנק, תוכלי לבצע את שלב הפילינג יותר בקלות. בעזרתו של עיסוי כפות הרגליים באמצעות גרגרי הפילינג, ניתן יהיה להסיר את תא את תאי העור מתים מכף הרגל ולהפוך את עורך לרך ונעים יותר. לאחר מכן יש לשטוף טוב ולנגב היטב את כף הרגל ואת כבר יכולה לעבור אל השלב הבא בטיפול.


שלב רביעי - הסרת העור הקשה מכף הרגל

שיוף כפות הרגליים היא פעולה לא נעימה במיוחד אך למען  אסתטיקה בריאה של כפות הרגליים מומלץ להקפיד עליה. מומחים יודעי דבר בגזרת הפילינג הביתי ימליצו לרוב על פצירה חשמלית לצורך שיוף מוצלח של עור כף הרגל. הפצירה פועלת באמצעות סוללות ובעלת ראש מסתובב אשר מסיר בקלות את העור היבש באמצעות פעולה פשוטה  ונוחה יותר מדרכים ביתיות אחרות.

אזהרה: השימוש בפצירה החשמלית איננו מתאים  עבור חולי מחלת  ה-סכרת ולא עבור הסובלים מבעיות זרימת דם.


שלב חמישי - החזרתה של הלחות

שלב הפינלה המפנק של הטיפול - עיסוי כפות הרגליים בקרם לחות חמאתי ומפנק להענקת הלחות המיוחלת. במהלך העיסוי יש להשקיע יותר באזור כריות כף הרגל והעקב הנוטים לסבול יותר מעור יבש וקילופים ועוד תופעות מציקות. על מנת לשמר את הלחות הקפידי למרוח את קרם הלחות על כפות רגליך בסיומה של כל מקלחת יומית, פשוט תציבי פעולה זאת לעצמך כמטלה קבועה יומית ואת תראי שזה יעשה פלאים. לאחר מכן יש לתת לרגליים לנשום בכדי לאפשר לקרם הלחות להיספג היטב בתוך העור. לשם כך הימנעי מלגרוב גרביים חונקות למספר שעות או לחלופין לגרוב גרבי כותנה נושמות אשר יאפשרו לקרם הלחות להיספג ולעבוד על לחות כף הרגל.


לסיום: 

הכיני את כפות רגלייך לקיץ לאורך החורף, הקפידי לטפל ולטפח אותן, לשמור עליהן באותה נשימה כמו ההקפדה על עור הפנים, וכאשר יגיע הקיץ את פשוט תרצי לצעוד יחפה.